Darmowe infografiki

infograph-sample

Jeżeli potrzebujesz ciekawej infografiki do strony a nie posługujesz się programami graficznymi lub nie chcesz zlecać takich prac graficznych grafikowi to możesz posłużyć się darmowymi narzędziami do tego celu. Dzięki tym narzędziom możesz szybko i profesjonalnie zaprezentować swoje dane nie posiadając zdolności manualnych i bez konieczności obsługi programów graficznych.

Infografiki to sposób na prezentację danych. Wiadomo że suchym danym jak procenty czy liczbowe zestawienia niewiele osób poświęca dużo uwagi. Sytuacja się zmienia kiedy dane liczbowe prezentowane są w graficzny sposób. Taka metoda prezentacji stała się bardzo popularna i często wykorzystywana nie tylko w internecie. Nagle wyniki ankiet mogą stać się ciekawsze a porównania usług czy wyników sprzedaży mogą być bardziej przejrzyste.

Poniżej kilka przykładów przydatnych narzędzi do tworzenia infografik.

infogr.am

Wymagana rejestracja przez stworzenie konta lub logowanie bezpośrednio przez Facebook lub Twitter.  W serwisie jest do dyspozycji kilka motywów w których można dodawać diagramy, mapy, teksty, pliki graficzne, video. W trakcie edycji widać zmiany tworzonej infografiki. Proste wprowadzanie danych to duży atut tej aplikacji. Gotowa infografika może być zapisana i można ją udostępnić w kanałach społecznościowych lub umieścić na własnej stronie internetowej czy blogu za pomocą fragmentu kodu.
http://infogr.am

piktochart.com

Kolejne darmowe narzędzie gdzie rejestracja przebiega w taki sam sposób jak w poprzednim serwisie. Różnicą jest zaawansowana edycja infografiki. Można zmieniać kolorystykę, fonty, kształty, położenie i rozmiary.Edycja jest prosta i polega na zwyczajnym klikaniu elementów. Pliki graficzne można ładować z dysku. Efekt końcowy można zapisać we własnym koncie lub w postaci pliku PNG lub RAW. Ilość dostępnych motywów jest ograniczona tak samo jak ilość plików które można załadować do infografiki.
http://piktochart.com

easel.ly

Kolejna zupełnie darmowa aplikacja do tworzenia infografik gdzie po zarejestrowaniu do dyspozycji mamy ok 15 motywów wraz z dostępem do kilku podstawowych kategorii grafik. W serwisie można ładować pliki graficzne z dysku a edycja wszystkich elementów jest bardzo łatwa. Tak jak w poprzednich serwisach tutaj także efekt końcowy można zapisać na dysku w postaci pliku JPG lub link do strony z wygenerowana infografiką, można także pobrać kod i umieścić na stronie www lub własnym blogu.
http://easel.ly

  • Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.